raika2

بازدید مسئولین وزارت بهداشت از محل اجرای پایلوت شرکت رایکا گستر پلاسما

همزمان با نهایی شدن پایلوت طرح راکتور پلاسمایی امحا زباله های بیمارستانی، مسئولین وزارت بهداشت از محل شرکت رایکاگستر پلاسما واقع در شهر بابلسر بازدید نمودند. در این بازدید جناب قاآقای  آقای دکتر جانبابایی معاون محترم درمان وزیر بهداشت، جناب آقای دکتر ربیعی رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی بابل، سردار نانوا کناری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهر بابلسر و فریدون کنار، جناب آقای دکتر قاسم زاده رییس بیمارستان فریدون کنار و جناب اقای دکتر محسن نبی‌زاده  رییس شبکه بهداشت بابلسر از پروژه این شرکت با عنوان راکتور پلاسمایی ملی امحای زباله های بیمارستانی بازدید نمودند و در رابطه با نحوه بکارگیری از این سیستم در استان تبادل نظر گردید.

raika4 raika3

در این بازدید مدعوین با نحوه کار این سیستم که پیشرفته ترین تکنولوژی به منظور امحای کامل پسماند های ویژه بیمارستانی در جهان می باشد، آشنا شدند.

در نهایت ضمن ابراز خرسندی از توسعه این تکنولوژی پیشرفته  و بومی در استان مازندران، مقدمات لازم از قبیل استاندارد ها و مجوزهای مورد نیاز مورد بحث قرار گرفت و قول مساعدت برای دریافت مجوزهای مذکور از طرف وزارت بهداشت شفاها اعلام گشت. همچنین در رابطه با محل مناسب برای نصب و راه اندازی این سیستم صحبت گشت.

پیش از این بازدید نیز مذاکراتی برای حمایت مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح بمنظور توسعه در کشور انجام شده بود.

raika1