حضور دو شرکت مرکز رشد در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

WhatsApp Image 2019-12-17 at 15.19.36

 

شرکت پرتو فن گستران چمران و آبتین طب فناور در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، حضور پیدا کردند.

به گزارش وبسایت مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، «شرکت پرتو فن گستران چمران» یکی از شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، در نمایشگاه «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت» حضور یافت.

حسین صابری رئیس پارک فناوری سلامت پردیس دیروز از از غرفه این شرکت در نمایشگاه بازدید کرد.

شرکت پرتو فن گستران چمران برای اولین بار در ایران موفق به ساخت دستگاه لایه‌نشانی پرتو یون به عنوان یکی از دستگاه‌های دارای فناوری پیشرفته، شده است و به پشتوانه تجربه ۱۰ ساله تیم فنی خود با موضوع طراحی و ساخت تجهیزات و ارائه خدمات تخصصی در حوزه فناوری­های پلاسما و پرتو ذرات باردار فعالیت می­نماید.

سه محور اصلی فعالیت شرکت عبارتند از:

۱- چشمه ­های الکترون، یون و پلاسما،

۲- ابزارهای مشخصه­ یابی پلاسما و پرتو ذرات 

۳- سامانه­ های لایه نشانی و لایه برداری و پردازشهای پلاسمایی.

تمرکز فعالیت شرکت، تجهیزات و سامانه ­های لایه ­نشانی و لایه ­برداری تحت خلأ برای پردازش مواد و اصلاح سطوح در ابعاد نانو می­باشد. محصولات اولیه این شرکت، در مقیاس تجهیزات آزمایشگاهی برای کاربردهای پژوهشی بوده که برای رفع نیازهای مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخلی در زمینه ­های کاربردی مرتبط تولید می­شوند. برخی از حوزه­ های کاربردی این تجهیزات عبارتند از: میکرو و نانوالکترونیک، سنسورها و عملگرها، صفحات نمایش، فوتونیک، اپتیک و لیزر، اپتوالکترونیک، حافظه­ های مغناطیسی، نیمه­ رساناها، ابررساناها، سلول­های خورشیدی، الکترونیک فرکانس بالا، فرکانس رادیویی و مایکروویو، آنالیز مواد، حفاظت در برابر خوردگی، هوافضا، پزشکی و غیره.

وب سایت 

ایمیل رسمی

pbtech@techelite.ir
شرکت آبتین طب فن‌آور در سال ۱۳۹۵ به همت تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی تهران و اصفهان و فارغ التحصیلان دکترای رشته مهندسی پزشکی و با هدف تولید جایگزین های بافتی در پارک فن‌آوری پردیس تهران تاسیس شد. در ابتدا، فعالیت این شرکت برروی ساخت و فرآوری مواد سرامیکی قابل استفاده در بدن متمرکز بود. این شرکت از سال ۱۳۹۶ به سمت طراحی و تولید پرینترهای سه‌بعدی با قابلیت پرینت انواع مواد پلیمری، سرامیکی و کامپوزیتی با تمرکز بر تولید قطعات پیچیده صنعتی و تولید جایگزین های بافتی شخصی سازی شده رو آورد. اولین محصول ساخته شده بعنوان نمونۀ اولیه در اختیار گروه مهندسی بافت دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت تا در حین استفاده برای انجام دو پروژۀ دکتری تخصصی، نقاط ضعف آن شناسایی و با کارکارشناسی بر طرف گردد. تجربیات حاصل از عملکرد این پرینتر به اولین محصول تجاری قابل عرضه توسط این شرکت منجر شد. سه بهبود عمده‌ای که با استفاده از تجربیات نمونه نخست شرکت به دست آمدند عبارتند از: افزایش قدرت پرینتر به منظور پرینت جوهرهای با ویسکوزیته بالا، بهبود نحوۀ قراردادن کارتریج حاوی جوهر درون دستگاه با هدف تسهیل کاربری و استفاده از نرم افزار کنترلی با امکانات بیشتر. نتیجۀ این بهینه‌سازی‌ها محصولی با نام تجاری ABTIN-BP-II بود که قابلیت پرینت انواع جوهرهای مختلف از هیدروژلهای با ویسکوزیته پایین گرفته تا خمیرهای با ویسکوزیته بالا(سفت) را داراست. ضمنا علاوه بر ماجولهای عمومی قابل نصب بر روی این دستگاه برای پرینت انواع جوهرهای معمولی، ماجول حرارتی برای پرینت پلیمرهای مذاب و ماجول تابشی برای پرینت رزینها یا هیدروژلهای سفت شونده با نور(مرئی یا ماورای بنفش) در این شرکت ساخته شد. تاکنون چندین دستگاه از پرینترهای شرکت آبتین طب فناور توسط دانشگاههای معتبر کشور نظیر علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی اصفهان و دانشگاه سمنان خریداری شده اند.

وب سایت 

ایمیل رسمی 

info@abtinteb.ir

گفتنی است، نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در روزهای ۲۶ الی ۲۹ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار گردید.