مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در پارک فناوری پردیس

3070481

دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در پارک فناوری پردیس، بدرقه و به خاک سپرده شدند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس، پیکر دو شقایق گمنام با بدرقه‌ی مدیران و کارکنان پارک فناوری پردیس، و همچنین امام‌جمعه‌ی شهرستان پردیس، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهرداری و سایر مسؤولین شهرستان پردیس، تشییع و در صحن مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) آرام گرفت.

یکی‌شان ۲۳ ساله است و تفحص‌شده در منطقه‌ی شرهانی. آبان‌ماه ۶۱ و در خلال عملیات محرم به شهادت رسیده است. همان عملیاتی که ۷۰۰ کیلومترمربع از خاک ایران را از کنام آتش رژیم بعثی رها ساخت. می‌بایست از لرهای غیور ایران‌زمین باشد، آنان که به دلیل تسلط بر موقعیت منطقه، پیشتاز عملیات بودند.

دیگری اما فقط ۱۹ سال دارد. شاید آن شب بارانی عملیات فریب والفجر ۸، لبریز از عشق به امام و میهنش، تنها اندیشه‌ای که داشت، پیشروی تا بصره بود و درنبردی تن‌به‌تن، خطوط دشمن را با یورشی غیورانه از هم گسیخت.

نماز وداعشان را همگی می‌خوانند و پس از سپردنشان به جایگاهی ابدی، زمین را به امانت‌داری سوگند می‌دهند.

محمدحسین قراییان، معاون فنی و مهندسی پارک فناوری پردیس، می‌گوید: پیگیری‌های لازم جهت دریافت سهمیه شهید گمنام از سال گذشته آغازشده و باوجود تقاضاهای بسیاری که وجود داشت، موفق به دریافت دو سهمیه از کمیسیون مربوطه شدیم و به لطف خدا در روز شهادت امام هادی‌النقی (ع)، میزبان فرزندانمان هستیم.

قراییان در رابطه با انتخاب یک محیط فناوری جهت خاک‌سپاری شهدای گمنام گفت: همان‌گونه که در پارک‌های فناوری شاهد حضور نخبگان هر رشته می‌باشیم، در جنگ نیز نخبگانی حضور داشتند که عزیزترین دارایی خود، یعنی جان شیرین را درراه عشق به دین و مملکت فدا نموده و برترین افراد این حوزه به شمار می‌روند.

گفتنی است پارک فناوری پردیس، بهشت فناوری منطقه، اولین محیط فناوری کشور است که افتخار میزبانی شهدای دفاع مقدس را به خود اختصاص داده است.