سیمرغ

 

1

شرکت فن‌آوران اطلاعات پزشکی نوید سیمرغ با رویکردی تخصصی کوشیده است تا با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و توان علمی متخصصین خود، دسترسی به ابزارهای موجود در حوزه سلامت دیجیتال را برای مراکز درمانی، پزشکان، متخصصین، آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی – تحقیقاتی میسر و آسان نماید. ابزارهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پیشرفته به همراه کارشناسانی با تخصص‌های ویژه مجموعه‌ای مؤثر را در این شرکت فراهم نموده است تا تمامی نیازهای مرتبط با سلامت دیجیتال را در اختیار هم‌وطنان عزیز قرار دهد. مجموعه سیمرغ  همواره سعی بر این دارد تا پلتفرم‌های تجزیه‌وتحلیل را مبتنی بر نیاز افراد و ارگان‌های حوزه سلامت، به ساده‌ترین، ارزان‌ترین و به‌روزترین روش ممکن در دسترس عموم قرار دهد. ما مفتخریم که با گروهی از متخصصین مجرب این مرزوبوم در به حداکثر رساندن پتانسیل پزشکی کشور و خودکفایی جمهوری اسلامی ایران از ابزارهای محاسباتی حوزه سلامت به سهم خودمان نقش‌آفرینی کرده‌ایم.

 

محصولات ما

 

GenAP         

2

پلتفرم جامع تجزیه‌وتحلیل داده‌های ژنتیکی سیمرغ با نام تجاری GeneAP در اردیبهشت‌ماه ۹۷ باهدف دسترسی مستقیم، آسان و کم‌هزینه جامعه پزشکی به روش های پردازش و تحلیل داده های خروجی دستگاه‌های توالی یابی ژنتیکی فعالیتش را آغاز نمود.
ژنتیک پزشکی به‌عنوان بخش جدانشدنی پروژه‌های شخصی‌سازی درمان در تمام دنیا، به‌سرعت در حال رشد و پیشرفت است. شخصی‌سازی درمان در سال‌های پیش رو مزایای خارق‌العاده‌ای را برای علم پزشکی به ارمغان می‌آورد؛ ازجمله تغییر در مراقبت‌های بهداشتی در زمان تشخیص بیماری به یک مرحله قبل از شروع و حتی پیش‌بینی که با در نظر گرفتن آن می‌توان راهکارهای ویژه پیشگیری و درمانی شخصی برای فرد طراحی کرد.
GenAP محصولی نرم افزاری مبتنی بر پردازش اطلاعات کلان داده های ژنتیکی است. سیستم جامع GenAP به پزشکان، متخصصین و محققین این امکان را میدهد تا در زمانی کوتاه و با دقتی بالا، منبع و منشا ایجاد بیماری که در میان حجم عظیمی از اطلاعات ژنتیکی فرد بیمار نهفته است را شناسایی نمایند. هدف اصلی ما کم کردن هزینه های تحلیل داده های حاصل از نسل جدید توالی یابی جهت بهره برداری در مراکز تحقیقاتی و تشخیصی با ارائه بهترین خدمات ممکن است. لذا سیمرغ برای محقق شدن این رویکرد و خودکفایی کشور درزمینهٔ ژنتیک پزشکی پلتفرم GenAP را با اهداف زیر راه‌اندازی کرده است:
۱. ساخت مرکز پردازش داده با توان عملیاتی متناسب با داده‌های ژنتیکی
۲. بهبود دقت تجزیه‌وتحلیل گسترده اطلاعات ژنتیکی و استراتژی‌های تشخیصی
۳. بررسی زیرساخت‌ها و استراتژی‌های تشخیص، ذخیره داده‌های بومی
۴. امکان دسترسی شهروندان و بیماران به اطلاعات ژنتیکی شخصی در تمام طول عمر
۵. ارائه پیش‌بینی‌های لازم با توجه به اطلاعات ژنتیکی جهت بالا بردن سلامت جامعه
۶. ایجاد استراتژی‌های اشتراک‌گذاری داده‌های ژنتیکی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی در نظر گرفتن امنیت داده‌ها و اطلاعات فردی

جهت دانلود کاتالوگ  اینجا کلیک کنید.

iSeen

i seen

 

۱۸۲میلیون نفر در سراسر جهان دچار اختلال دید هستند.  تعداد بسیار زیادی از این افراد، ازلحاظ وضعیت زندگی در طول عمر خود شرایط نابرابری را تجربه می‌کنند، زیرا اغلب آن‌ها با توجه به شرایط اقتصادی و سلامت جسمانی خود از دسترسی به امکانات آموزشی، درمانی و شغلی محروم می‌شوند. این امر از سوی سازمان جهانی بهداشت (WHO) به یکی از موارد اصلی در رشد شاخص بیماری‌های چشمی عنوان‌شده است. همچنین از سوی این سازمان برآورد شده که در صورت وجود راه‌کارهای پیشگیری/پیش‌بینی ارزان  ۸۸٪از اختلال‌های بینایی را می‌توان پیشگیری یا درمان کرد.

سیستم غربالگری شبکیه چشم iSeen نرم‌افزاری آنلاین است که به‌طور خودکار، غربالگری شبکیه را به انجام رسانده و نتایج قابل‌فهم و روشنی از بیماری رتینوپاتی دیابتی را ظرف مدت‌زمان کمتر از ۹۸ ثانیه ارائه می‌دهد. در آینده ای نزدیکiSeen  قادر است سایر بیماری های مرتبط با شبکیه چشم از جمله؛ AMD و گلوکوما را نیز غربالگری کند. به‌این‌ترتیب که عکسی که از شبکیه چشم توسط هر دوربین فوندوس گرفته‌شده باشد را در نرم‌افزار بارگذاری می‌کنیم و نرم‌افزار با استفاده از داده‌کاوی و از طریق هوش مصنوعی و با توجه به مقایسه با نمونه‌های موجود در بانک اطلاعاتی (تصاویر و جواب‌ها)، امکان مبتلا شدن شخص به بیماری را رصد می‌کند.

 

جهت دانلود کاتالوگ اینجا کلیک کنید.

 

 

 

آدرس سایت: www.Cimorgh.ir

instagram logologo - lnkdin