ایجاد یک فضای کاری مشترک در مرکز رشد برای آنهایی که موفق شده اند تا در جلسه مصاحبه فنی و تخصصی نظر داوران و کارشناسان پذیرش را جلب نموده و نمره قبولی را اخذ نمایند باعث می شود تا ارزیابی در طول زمان اتفاق بیفتد و قضاوت بهتری از تیم­ها و انگیزه شان برای کارآفرینی صورت گیرد.

از طرفی تیم­ها و شرکت­ها با فضای کاری پارک و مرکز رشد و مزایای آن آشنا می شوند و برای ادامه فعالیت تجاری سازی خود برنامه ریزی دقیق تری انجام می دهند.

ارتباط نزدیکی که کارشناسان مرکز رشد با تیم­ها برقرار می کنند سبب می­شود تا از جزییات طرح و روحیات کار تیمی افراد حاضر اطلاع یافته و در تصمیم گیری نهایی برای پذیرش آن را به کار بگیرند.

فضای کاری اشتراکی (Co-Working Space) جایی است که در آن تیم ها در کنار یکدیگر و در فضایی مشترک به کار و فعالیت و از همه مهمتر توسعه شبکه ارتباطات خود می پردازند. در این فضا به تیمها امکانات اولیه استقرار نظیر میز و صندلی و کتابخانه و اینترنت به صورت کاملا رایگان تخصیص داده می شود.

در این دوره برنامه هایی به منظور افزایش بهره ­وری و هم افزایی آنها برگزار گردید. بازدید از شرکت­های موفق عضو پارک و انتقال تجربیات کارآفرینی، برنامه های گروهی نمایش فیلم و اتاق ورزش، آموزش­های کاربردی و لازم برنامه هایی است که در طول هفته برای تیم­ها و شرکت­های حاضر در این فضای کاری برگزار می­شود.

دوره های آموزشی یک ساعته در فضایی کاملا صمیمی و خودمانی صرفا جهت آشنایی اولیه تیم­ها با مسائل مهم شرکت­داری برگزار می­شود؛ مسایلی مانند بیمه، مالیات، ثبت اختراع  و برند، شرکت­های دانش بنیان و قوانین آن، مارکتینگ و ورود به بازار و…

پس از این دوره فشرده، جلسات کمیته پذیرش تشکیل شده و در خصوص تیم­ها تصمیم گیری می­شود. در نهایت به تیم هایی که تایید نهایی می­شوند، فضایی مستقل متناسب با نیاز کاری تعلق می گیرد.

02