شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان با رویکرد تجاری سازی علم و دانش و یافته های پژوهشی و تحقیقاتی در صنعت عمران، مکانیک و برق و تحقیق و توسعه و تجاری سازی در بازارهای داخلی و خارجی و همچنین ارتقا سطح کیفی سازه های بتنی در جهت افزایش عمر خدمت دهی با وجود کاهش هزینه ها با استقرار روشهای نوین کنترل کیفیت و دوام سازه ها، توسط جمعی از متخصصین این حوزه و با حمایت معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در محل پارک فناوری پردیس تاسیس گردید.

زمینه فعالیت

 • طراحی و ساخت دستگاه های تخصصی و فوق تخصصی کنترل و تضمین کیفیت و دوام بتن
 • طراحی، ساخت و اجرای بتن های ویژه با به کارگیری مصالح نوین دانش بنیان
 • ارائه خدمات فنی و مهندسی در تکنولوژی و دوام بتن
 • طراحی و تولید افزودنی های شیمیایی و معدنی دانش بنیان

ارائه خدمات مشاوره فنی مهندسی در زمینه های مختلف تکنولوژی و دوام بتن

شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان در زمینه های زیر به انجام مشاوره ی بتن به شرکت ها و پروژه ها می پردازد.

 • طراحی، ساخت و اجرای بتن های ویژه اعم از بتن خودتراکم، بتن سبک سازه ای، بتن غلتکی و بتن ژئوپلیمری با بکارگیری مصالح نوین دانش بنیان داخل کشور و کشورهای منطقه
 • ارائه طرح اختلاط بهینه
 • تدوین آزمایشات مورد نیاز
 • مشاوره در زمینه انتخاب مصالح مناسب

جهت آشنایی بیشتر با خدمات مشاوره ای اینجا را کلیک کنید.

 

 

تجهیزات آزمایشگاهی

۱)   دستگاه تعیین مقاومت الکتریکی بتن با نام تجاری رزیمان (Resiman)

1

دوام بتن وابستگی زیادی به ریز ساختار آن مانند میزان منافذ، توزیع و شکل ارتباطات بین آنها دارد. هرچه شبکه فضای خالی بتن ریزتر و با ارتباطات کمتر باشد نفوذپذیری بتن کاهش می یابد و برعکس یک ساختار متخلخل با میزان بالای ارتباطات داخلی بین ذرات باعث نفوذ پذیری زیاد و کاهش دوام می شود. ایده اصلی که در روش مقاومت الکتریکی بتن استفاده می شود این است که به نحوی مشخصات ریز ساختار بتن مورد ارزیابی واقع شود.

به طور کلی مقاومت الکتریکی بتن را می توان مقاومت بتن در برابر انتقال یون های تحت تاثیر میدان الکتریکی تفسیر کرد. از نتایج مقاومت الکتریکی بتن می توان جهت ارزیابی ذرات و میزان ارتباطات منافذ و بررسی ریزساختار بتن استفاده کرد.

کاربرد ها:

 • انجام آزمایش مقاومت الکتریکی بتن به دو روش حجمی و سطحی به صورت سریع و آسان
 • تخمین مناسب نفوذپذیری یون کلر در بتن مطابق با استاندارد AASHTO T358
 • بررسی غیر مستقیم پارامتر های ریزساختار بتن

۲)   دستگاه تعیین نفوذ پذیری بتن در برابر یون کلرید با نام تجاری RCT3

salman-co 2

امروزه کنترل پایایی و دوام بتن جهت تعیین طول عمر مفید بتن در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی به یکی از شاخصه های مهم و تاثیرگذار در روند تولید بتن تبدیل شده است. از جمله عوامل مخرب در بتن که سبب کاهش عمر مفید بتن و خوردگی آرماتورها در بتن خواهد گردید، نفوذ یون کلرید می‌باشد.

شرکت دانش بنیان توسعه پایدارسلمان با تحقیقات گسترده و انجام آزمایش‌های گوناگون بین رشته‌ای مهندسی عمران، مکانیک، برق و برنامه نویسی کامپیوتر برای اولین بار در عرصه‌ی بین المللی دستگاهی با نام تجاری RCT3 را با قابلیت ویژه انجام همزمان آزمایش‌های RCMT(آزمایش تسریع شده مهاجرت یون کلرید در بتن) ، RCPT  ( آزمایش نفوذ یون کلرید در بتن) و هدایت الکتریکی طراحی، نمونه‌سازی و تولید نمود.

کاربرد ها:

 • انجام آزمایش RCMT بر اساس استاندارد NT BUILD 492 و AASHTO T357-15 و INSO21479
 • انجام آزمایش RCPT بر اساس استاندارد NT BUILD 355 و ASTM C1202 و AASHTO T277 و INSO 20793
 • انجام آزمایش هدایت الکتریکی بر اساس استاندارد ASTM C1760

salman-co 3

۳)  دستگاه تعیین رئولوژی بتن خودتراکم با نام تجاری رئومان (Reoman)

مخلوط بتن SCC سیال تر از مخلوط بتن معمولی است. بنابراین روشی که توسط آن شناسایی می شود نیازمند یک دیدگاه متفاوت و تکنیک اندازه گیری جدید می باشد. رئولوژی بتن علمی است که به بررسی جریان بتن می پردازد.

رئومتر در واقع یک ابزار آزمایشگاهی است که بر خلاف وسکومترها جهت اندازه گیری برخی مشخصه های افزایش از جمله ویسکوزیته بتن، سرعت برشی و تنش برشی به کار می رود.

ساز و کار عملکرد این وسیله به این صورت است که در آن از طریق بررسی توان مورد نیاز برای چرخش یک سطح و پره در داخل نمونه، پارامترهایی چون ویسکوزیته دینامیک اندازه گیری می شود.

شرکت دانش بنیان توسعه پایدار سلمان برای اولین بار موفق به تولید رئومترهای بتن با نام تجاری رئومان ۱۱۰ و ۱۱۸ شده است.

salman-co 4 salman-co 5 salman-co 6

قابلیت ها:

 • تعیین مشخصات رئولوژی بتن خودتراکم تازه با کمک آزمایش رشد تنش (Stress Growth Test)  و آزمایش منحنی جریان  (Flow Curve Test)
 • ارزیابی خودکار بتن خودتراکم تازه در کارگاه‌های عمرانی و تعیین پذیرش و یا عدم پذیرش آن متناسب با محدوده تعیین شده

۴)   دستگاه های شبیه ساز محیطی با نام تجاری کلیمان (Climan)

بر طبق استانداردهای بین المللی مانند ASTM C472، ASTM C451، ASTM C308 و ASTM C666 آزمایش ها بر روی نمونه های بتنی می بایست در دما و رطوبت مشخصی صورت گیرد. برای این منظور وجود دستگاهی جهت ایجاد محیطی با دما و رطوبت کنترل شده الزامی می باشد. این دستگاه که شبیه ساز محیطی نام داشته متناسب با نیاز و ظرفیت آزمایشگاه‌ها در احجام مختلف درون فضای کابین قابل تولید می‌باشد. از آنجایی که میزان رطوبت در دماهای مختلف تغییر می‌کند لذا با طراحی‌های صورت گرفته می توان در هر دمایی محیطی کاملا اشباع را ایجاد نمود.

شرکت توسعه پایدار سلمان موفق به تولید دستگاه های شبیه ساز با نام تجاری کلیمان ۹۲ ، کلیمانF 511 و کلیمان ۶۶۶ شده است.

کلیمان F 511

salman-co 7

کلیمان ۹۲

salman-co 8

کلیمان ۶۶۶

salman-co 9

مشاهده فیلم

وب سایت:  www.salmanco.com

پست الکترونیک: info@salmanco.com

شماره تماس: ۰۲۱۷۶۲۵۱۰۷۰

نمابر: ۰۲۱۷۶۲۵۱۱۲۶